Dechová hudba BLUČIŇÁCI

blucinaci

Zakladatelem kapely byli v roce 1920 bratři Rudolf a František Kratochvílovi. Rudolf byl kapelníkem až do 60. let. Za celou tuto dlouhou dobu se v řadách „Blučiňáků“ vystřídala nespočetná řada výborných muzikantů, kteří se téměř po celou uměleckou dráhu rekrutovali z řad místních občanů.

Až donedávna byli členové kapely výhradně z Blučiny. Během posledních 8 let se Blučiňáci doplňovali o muzikanty i z nejbližšího okolí. V kapele jsou teď muzikanti i z okolních Opatovic, Rajhradic, Rajhradu, Nosislavi, Velkých Němčic, Šitbořic a Židlochovic.

Významným momentem a mezníkem se pro Blučiňáky stal rok 2003. Nikdy předtím se nenašlo v kapele dost vůle, chuti, sebevědomí či financí pro to, aby se natočil zvukový nosič. Teprve 3 roky trvající spolupráce s dnešním uměleckým vedoucím panem Radomilem Cílečkem, šéfdirigentem Posádkové hudby Brno, vyústila v březnu 2003 k natočení prvního zvukového nosiče Blučiňáků, který symbolicky nese jméno Chasa z Blučiny.

Největší zásluhu, kromě všech muzikantů, má na tomto CD Obec Blučina, která finančně podpořila tuto aktivitu na vydání CD. Na CD najdete i písničku blučinské rodačky a bývalé zpěvačky Blučiňáků paní Jiřiny Haňkové s názvem Rodná dědina, kterou před pár lety natočila další blučinská kapela – Galánečka.

Kontakt
Dechová hudba Blučiňáci
Oldřich Kahoun
Dvořákova 754
66701 Židlochovice
telefon: 776 086 817

Další informace na www.blucinaci.cz